Oczekiwany sprzęt sportowy dla naszej szkoły już w Jedynce

Z początkiem nowego roku kalendarzowego dotarł – długo oczekiwany – sprzęt sportowy dla SP nr 1 w Opolu Lubelskim i uczestników programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Jedynka jest bogatsza o zestaw trenażerów do specjalistycznego treningu siatkarskiego oraz sprzętu w postaci różnego rodzaju piłek przydatnych do prowadzenia zajęć sportowych. 40 uczniów oraz nauczycieli prowadzących zajęcia z grupami SOS zostało wyposażonych w koszulki, spodenki, dresy oraz plecaki. Wartość sprzętu to grubo ponad 20 000,00 zł.

Ten zastrzyk sprzętowy był możliwy dzięki zakwalifikowaniu naszej szkoły do programu SOS. W ramach tego projektu postępy naszych uczniów są monitorowane poprzez systematycznie prowadzone testy.

W dniu 22.02.2021 przybył do nas koordynator wojewódzkim SOS pan Jacek Rutkowski, który przeprowadził testy sprawnościowe dla dziewcząt i chłopców grup SOS. Po jesiennych testach nasza szkoła plasowała się w czołówce ogólnopolskiego rankingu szkół biorących udział w projekcie SOS (20/21 miejsce na około 200 szkół w całej Polsce).

Mamy nadzieję, że po testach zimowych utrzymamy wysokie miejsca.