Maj – Święto Książek

Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Każdego roku w maju, w dniach od 8 – 15 obchodziliśmy również wspólnie Tydzień Bibliotek, który miał na celu podkreślenie roli czytania i jego wpływu na rozwój, edukację
i poprawę jakości życia.

Maj był zawsze okazją do promocji czytelnictwa, do spotkań z naszymi Czytelnikami. Obecna sytuacja uniemożliwia nam świętowanie w tradycyjnej formie. Pragniemy jednak w tym szczególnym miesiącu być blisko Was – Naszych Czytelników i zachęcić Was do wspólnego czytania dla przyjemności. Czytanie kształtuje naszą osobowość, pozytywnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i całe nasze życie. W natłoku obowiązków pamiętajcie o czytaniu. Będziecie mile zaskoczeni efektami, które z pewnością zaczniecie dostrzegać.

Gorąco zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do podzielenia się co czytacie, jak czytacie, może czytacie młodszemu rodzeństwu
– wyślijcie zdjęcie, filmik ( możecie napisać kilka słów, przygotować pracę plastyczną lub przebrać się za ulubionego bohatera książki),
–  rodziców młodszych uczniów prosimy o pomoc – pochwalcie się jak czytają Wasze pociechy, może czytacie wspólnie, Wasze dziecko może narysować ulubionego bohatera lub ilustrację z ulubionej książki, bajki, baśni.
Zachęcamy do wspólnej zabawy. Uczcijmy razem Święto Czytania. Liczymy na Waszą kreatywność. Prosimy o przesyłanie zdjęć, filmików, na adres: 
zs1opolelub.biblioteka@interia.pl   koniecznie podpiszcie Wasze prace (imię, nazwisko, klasa) a my zamieścimy je na stronie internetowej szkoły. Na prace czekamy do końca maja.

Kochani Uczniowie! Poniżej znajdziecie kilka ciekawych argumentów ,,Dlaczego warto czytać”, dzięki którym – mamy nadzieję -zmienicie podejście do czytania, a może nawet je polubicie.

Drodzy Rodzice! Poniżej znajdziecie poradnik ,,Jak zachęcić dziecko do czytania” zarówno młodsze, jak i trochę starsze.

Wasze bibliotekarki

Prezentacja dla Uczniów – ,,Dlaczego warto czytać”

Prezentacja dla Rodziców – ,,Jak zachęcić dziecko do czytania”

BINGO LITERACKIE – kliknij aby pobrać plik PDF

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Klasy I-III, Oddziały Przedszkolne oraz Biblioteka