kinder

Finał Wojewódzki Kinder+ Sport 2020

W pierwszym tygodniu lipca odbyły się Finały Wojewódzkie Kinder+ Sport. W zawodach wystąpiły najlepsze drużyny z województwa lubelskiego, które wywalczyły sobie prawo udziału w zawodach plasując się na czołowych miejscach w turniejach eliminacyjnych. Szkołę Podstawową nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego oraz UKS Olimp reprezentowały dziewczęta w kategorii „2” i „3” oraz chłopcy, którzy zagrali w „2”, „3” i „4”. Wszystkie drużyny pokazały się z jak najlepszej strony, wykazując się wolą walki i zaangażowaniem w każdej akcji. Dużym sukcesem mogą się poszczycić siatkarze p. Romualda Juraka, którzy w „3” wygrali wszystkie mecze zajmując I miejsce. Występowali w następującym składzie: Fiuk Szymon, Hermanowicz Filip, Kuś Patryk i Przychodzeń Damian. W „4” natomiast zajęli II miejsce w składzie: Błaszczyński Maciej, Komorowski Michał, Kwaśniak Kacper, Liponoga Cezary, Śliwa Antoni, Gołofit Kacper i Oświeciński Filip.

Obie drużyny uzyskały awans do ogólnopolskiego turnieju Kinder+Sport, który jest nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w Minisiatkówce. Podopieczni p. Krzysztofa Strawy w „2” zajęli 4 miejsce występując w składzie: Wiktor Strawa, Wojciech Piasecki, Kacper Konopa. Dziewczęta w kategorii „3” uplasowała się na III miejscu, wystąpiły w składzie: Natalia Ptak, Nela Troczyńska, Lena Duda, Weronika Bednarz. Drużyna „2” zakończyła zawody na IV miejscu, wystąpiła w składzie Hanna Łakoma, Kamila Binięda, Alicja Plis. Trenerem dziewcząt jest p. Iwona Konior.

Gratulacje! Życzymy chłopcom powodzenia na zawodach ogólnopolskich

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Osiągnięcia oraz Sport