wielkanoc

Festiwal przygotowań do Wielkanocy

Wielkanoc to okazja, aby zauważyć, że przyszła do nas Wiosna. Jest to też święto religijnych przeżyć, jak również święto, które przynosi wiosenne odprężenie. Jest powodem do udekorowania swojego otoczenia radosnymi kolorami. Podtrzymując tradycję wykonujemy: palmy wielkanocne, wyplatamy wianuszki, ozdabiamy koszyki, dzbanuszki, barwimy i ozdabiamy jajka, zmieniamy wystrój domu na wesoły – wiosenny.

Od kilku tygodni takie działania podejmujemy w świetlicy szkolnej. Sprzątamy wszystko co przypomina Zimę, wykonujemy prace plastyczne: „Kurkę wielkanocną”, ozdabiamy pisanki, wycinamy zajączki, wykonujemy kompozycje florystyczne w koszykach wykorzystując naturalne gałązki, kwiaty i dzieła samodzielnie wykonane. Oczekując na lekcje rozwiązujemy zagadki, kalambury o tematyce wiosennej i wielkanocnej. Dekorujemy sale gdzie przebywamy oraz hol szkoły.

Nowak E.