troll trzy

Be Irish for a day

Dzień Świętego Patryka patrona Irlandii w szkole

W naszej szkole co roku obchodzimy Dzień Świętego Patryka. W tym roku, pomimo pandemii również celebrowaliśmy ten dzień. Od początku tygodnia tj. od 15.03.2021r. uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w lekcjach kulturowych, poświęconych temu ważnemu wydarzeniu w kulturze Irlandii. Młodsze klasy wykonywały piękne prace plastyczne na temat Irlandia oczami najmłodszych. Klasy starsze wykonały kartki okolicznościowe z symbolami irlandzkimi i życzeniami. Udało się też zorganizować lekcje okolicznościowe z udziałem p. Justyny Mazurek-Schramm, przedstawiciela Fundacji Kultury Irlandzkiej. Dodatkowo, uczniowie uczestniczyli w lekcjach kulturowych poświęconych tematowi „Czy Irlandia jest kobietą”, również z panią Justyną.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Świętego Patryka był udział naszych starszych uczniów w webinarium z udziałem Ambasador Irlandii w Polsce p. Emer O’Connell, prowadzonym w języku angielskim, organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej, a poświęconym kultywowaniu tradycji staroceltyckich. Nowym elementem tegorocznego świętowania był webinar p.t „Jak tańczyć po irlandzku”, prelekcja prowadzona przez Małgorzatę Szarycz, certyfikowaną nauczycielką tańca irlandzkiego. Podczas lekcji przedstawione zostały rodzaje tańca irlandzkiego oraz wpływ historii na ich rozwój.

Ostatnim punktem tegorocznych obchodów tak ważnego święta w kulturze irlandzkiej był udział naszych uczniów w webinarium z Irlandczykiem, Trevorem Walshem, który wprowadził wszystkich uczniów w świat magii i czarów starego kraju Eire.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tegorocznych obchodach. Do zobaczenia za rok

plakat Patryk