Mistrzostwa Polski Gliwice 2023

W dniach 7-9 lipca 2023 odbyły się 29 Mistrzostwa Polski w mini siatkówce.  W Wielkim Finale Kinder Joy of Moving w przepięknej Arenie Gliwice, która po raz trzeci gościła najlepszych młodych siatkarzy uczestniczyła również, jako wicemistrzowie województwa lubelskiego drużyna UKS Olimp Opole Lubelskie. Nasi chłopcy startujący w kategorii „trójek” ostatecznie po pasjonującej walce zajęli w gronie 32 drużyn 11 miejsce. W fazie eliminacyjnej pokonując drużyny z Polic (województwo zachodniopomorskie) i Lęborka( woj. Pomorskie) awansowaliśmy do najlepszej szesnastki. W walce o wyższą lokatę – pierwsza ósemka musieliśmy po zaciętej walce uznać wyższość drużyn z Bydgoszczy – późniejszy mistrz oraz Białegostoku – zdobywca 3 miejsca. W meczu o 11 lokatę wygrywamy z drużyną województwa Lubuskiego – Żak Krzeszyce. W sumie przez 3 dni zmagań rozegraliśmy z rówieśnikami z całej Polski 11 meczów, poznaliśmy wielu młodych siatkarzy i siatkarek z różnych regionów naszego kraju, reprezentantów Polski – Malwinę Smarzek, Joannę Wołosz, Dawida Dulskiego czy Kamila Szymurę, którzy swoje kariery zaczynali właśnie w turnieju Kindera, a także a może przede wszystkim świetnie bawiliśmy się grą w siatkówkę. Wróciliśmy do Opola bogatsi o nowe doświadczenia, które na pewno będą nas inspirować do jeszcze bardziej wytężonej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności. Drużynę, która nas tak pięknie reprezentowała tworzyli uczniowie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych działających przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim. Byli to: Wojtek Toborek, Alan Szafran, Antek Kruk, Karol Harmasz, Franek Wciseł oraz Szymek Pocztarski, Wojtek Hemperek i Michał Klimek. Trener: Romuald Jurak