Jasełka szkolne

Tradycje jasełek sięgają czasów średniowiecza. Pierwszą szopkę i inscenizację wydarzeń z Betlejem przygotował święty Franciszek z Asyżu w 1223 roku .

Okres Bożego Narodzenia w naszej szkole rozpoczęliśmy Spotkaniem Opłatkowym i wspólnym kolędowaniem, a 10 stycznia br. dla zaproszonych Gości i całej społeczności szkoły uczniowie z klas: V a V d, VI b, VI c, VI d i VIII c przygotowali i zaprezentowali Misterium Bożonarodzeniowe oparte na fragmentach z Biblii z Ewangelii św. Mateusza i św. Łukasza. Zobaczyliśmy scenę Zwiastowania, Sen Józefa, poszukiwanie przez Świętą Rodzinę miejsca na mieszkanie w Betlejem i czas narodzin Zbawiciela świata, pokłonu pasterzy i trzech Królów. Był to spektakl słowno-muzyczny, do którego włączyły się Przedszkolaki z tańcem radosnych małych owieczek i uczennice kl. VIIIc z tańcem Aniołów.

Widzowie mogli podziwiać piękną grę aktorską przeplataną śpiewem kolęd i pastorałek szkolnego chóru oraz Zespołów Vega i solistów. Cieszymy się, że mamy tak wielu wspaniałych uczniów obdarzonych talentami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi począwszy od najmłodszych po uczniów klas VIII.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu Jasełek, dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły, uczniom – aktorom za ich piękną grę, ich Rodzicom, Wychowawcom klas i Nauczycielom, dziękujemy za dekoracje i przygotowanie sali. Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom OCK za życzliwość i pomoc w obsłudze technicznej przy spektaklu Jasełek oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w radości Bożego Narodzenia.

Kochani – na ten Nowy Rok przyjmijcie od nas życzenia: miłości, bo dzięki niej człowiek rozkwita, zdrowia, którego potrzebuje każdy z nas, pogody ducha, która sprawia, że codzienność jest łatwiejsza i radości. Niech Nowy Rok składa się wyłącznie z pogodnych dni, a problemy i troski nas omijają.
Niech nasza wspólna przestrzeń zmienia się tylko na lepsze. Niech to będzie Nowy lepszy 2020 rok.

Siostra Lidia

Foto: Elżbieta Nowak

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Oddziały Przedszkolne oraz Klasy I-III