Konkursy Przedmiotowe Lubelskiego Kuratora Oświaty

W bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty zorganizował we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie 24 konkursy przedmiotowe: 12 dla uczniów szkół podstawowych i 12 dla uczniów gimnazjów.

Eliminacje konkursowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego organizowane są w trzech etapach:

• etap szkolny – I stopień
  • etap drugi (okręgowy) – II stopień
  • etap trzeci (wojewódzki) – III stopień

Udział w konkursie jest dobrowolny. Wszystkie etapy mają formę pisemną. W kolejnych etapach konkursów uczestniczą tylko uczniowie, którzy uzyskali 90% punktów w eliminacjach niższego stopnia. W konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019 w I etapie szkolnym wzięło udział 158 uczniów naszej szkoły, do II- okręgowego etapu zakwalifikowało się 28 uczniów.
    W eliminacjach okręgowych co najmniej  90 % sumy punktów uzyskało pięciu uczniów, jedna uczennica taki  wynik uzyskała w 2 konkursach i zakwalifikowało się do III etapu wojewódzkiego.

Oto uczestnicy etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych:

•  Katarzyna Kołodziejczyk – klasa 8b – konkurs matematyczny – nauczyciel przygotowujący – p. Elżbieta Furdal
  • Jakub Kwaśniak – klasa 8b – konkurs matematyczny – nauczyciel przygotowujący – p.Elżbieta Furdal
  • Julia Mędrek – klasa 3a – konkurs  języka niemieckiego – nauczyciel przygotowujący – p.Iwona Bełcik
  • Marcjanna Pruchniak – klasa 3b – konkurs chemiczny – nauczyciel przygotowujący – p.Anna Gawlik
  • Julia Starek – klasa  3c – konkurs chemiczny– nauczyciel przygotowujący – p.Anna Gawlik
  • Julia Starek – klasa  3c –  konkurs  polonistyczny- nauczyciel przygotowujący – p.Beata Ryszkowska  Stefanek

Przed nimi, już niedługo, etap III – wojewódzki, w którym to powalczą o tytuł Laureata, jeśli uzyskają 90% punktów lub o tytuł Finalisty jeśli uzyskają wynik w przedziale punktowym od 30% do 89%. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

Opiekunowie

Artykuł stale dostępny  w zakładce Aktualności oraz Osiągnięcia